Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Na Sesji Rady Miasta, radni byli “ZA” przejęciem synagogi.

Na Sesji Rady Miasta, radni byli "ZA" przejęciem synagogi.

Na wczorajszej Sesji Rady Miasta rozpatrywany był projekt uchwały w sprawie przejęcia działki i stojącej na niej synagogi. Dziewiętnastu radnych było "za", czterech się wstrzymało od głosu.

Władze Konina rozważają przejęcie zabytkowej synagogi od obecnego właściciela. Projekt ten zakłada przejęcie działki wraz
z synagogą, oraz drugiej działki po wyburzonym w ubiegłym roku domu talmudycznym, a w zamian oddanie ponad 3,2-hektarowej działki pomiędzy ul. Wał Tarejwy, ul. Szarych Szeregów i Trasą Warszawską. Wartość oddawanej działki jest wyższa od wartości
synagogi, dlatego właściciel musiałby jeszcze miastu dopłacić około miliona złotych. Na poniedziałkowym posiedzeniu Komisji Finansów i Infrastruktury, nie wszyscy radni byli chętni pozbycia się przez miasto atrakcyjnej działki w zamian za synagogę.

Wczorajsza Sesja Rady Miasta ostatecznie przyjęła uchwałę. Dziewiętnastu radnych było "za", czterech się wstrzymało od głosu. Teraz władze miasta dążą do finalizacji wymiany nieruchomości i przejęcia synagogi wraz z działkami, na których się znajduje.

 

 

 

zdj.pl.wikipedia.org

Komentarze są wyłączone.