Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Narodowe Czytanie 2020.

Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie, Miasto Konin oraz Starostwo Powiatowe w Koninie zapraszają na Narodowe Czytanie 2020, które odbędzie się 4 września 2020 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koninie.

W tym roku w ramach akcji Narodowego Czytania 2020 Para Prezydencka zaproponowała do czytania „Balladynę” Juliusza Słowackiego. Wybrane fragmenty utworu czytać będą m.in.: Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski, Starosta Koniński Stanisław Bielik, a także wybitny polski aktor filmowy i teatralny – Wiktor Zborowski.
O godz.12.00 odbędzie się spotkanie autorskie z Wiktorem Zborowskim, które poprowadzi Mateusz Krzesiński. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa poświęcona twórczości Juliusza Słowackiego, z wykorzystaniem zbiorów własnych MBP w Koninie. Narodowe Czytanie to również okazja do otrzymania na pamiątkę książki z okolicznościową pieczęcią.
Na Narodowe Czytanie obowiązują darmowe wejściówki (liczba miejsc ze względu na reżim sanitarny ograniczona). Z całości wydarzenia będzie prowadzona transmisja LIVE.

Miejsce spotkania: Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie, ul. Dworcowa 13, w sali konferencyjnej.
Program:
11.00 - rozpoczęcie uroczystości, powitanie gości i uczestników Narodowego Czytania, odczytanie okolicznościowego listu Prezydenta RP przez Damiana Kruczkowskiego, dyrektora MBP w Koninie.
11.15 - głośne czytanie fragmentów nowel (m.in. przedstawiciele samorządów miasta i powiatu: Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski, Starosta Koniński Stanisław Bielik), wybitny polski aktor teatralny, filmowy, radiowy (Teatr Polskiego Radia) i dubbingowy - Wiktor Zborowski.
11.50 - monodram - Szantal Strzelińska.
12.00 - spotkanie autorskie z Wiktorem Zborowskim, które poprowadzi Mateusz Krzesiński.
13.00 - wręczenie książek z okolicznościową pieczęcią Narodowego Czytania 2020.
13.30 - zakończenie uroczystości.

Patronat medialny: TV Warta, TV Wielkopolska, LM, Meloradio, RMF Konin.

 

źródlo:Miasto Konin

Komentarze są wyłączone.