Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Narodowy Dzień Sportu w Koninie.

Obchody Narodowego Dnia Sportu w Koninie odbędą się się w dniach 10-12 września.

Narodowy Dzień Sportu to święto wszystkich miłośników aktywnego stylu życia. Po raz dziewiąty w całym kraju odbędą się bezpłatne treningi. Konin jest miastem partnerskim Narodowego Dnia Sportu.
W piątek 10 września, w szkołach zorganizowane zostaną Dni Sportu, w sobotę odbędą się otwarte rejsy i treningi na jachtach żaglowych na przystani KŻ KWB Konin w Pątnowie, parkrun na jeziorze Zatorze i trening biegowy i rolkarski przy skateparku C.H. Galeria nad Jeziorem. W niedzielę natomiast odbędzie się Otwarty Turniej Piłki Plażowej o Puchar Prezydenta Miasta Konina.
Wszystkie wydarzenia są bezpłatne. Szczegóły oraz informacje o zapisach na stronie
 www.konin.pl i www.narodowydziensportu.pl.

Narodowy Dzień Sportu to ogólnopolska kampania, w ramach której odbędą się bezpłatne wydarzenia i treningi w całej Polsce. Jej celem jest zachęcenie Polaków do aktywnego życia, pełnego sportowych wyzwań i dobrej kondycji. W dziewiątej edycji, tak jak co roku, wydarzenia swoim zasięgiem objęły wszystkie zakątki naszego kraju. Miastami partnerskimi są m.in. Siemianowice Śląskie, Sandomierz, Olsztyn, Konin czy Przemyśl.

Współorganizatorami i Partnerami Narodowego Dnia Sportu w Koninie są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie, Konińskie Towarzystwo Piłki Siatkowej, KSR SKATEKON, parkrun Jezioro Zatorze, KŻ KWB Konin.
Sponsorzy: Kupiec Sp. z o.o., MPEC w Koninie, Hydrostal Konin, Pewiczanka, MZK w Koninie.

Kampania jest współfinansowana przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 

 

 

 

 

źródło:Miasto Konin

Komentarze są wyłączone.