Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

W Koninie nie będzie podwyżek za odbiór odpadów.

W Koninie nie będzie podwyżek za odbiór odpadów.

Miasto Konin ma dla mieszkańców kilka pozytywnych informacji dotyczących opłat: nie będzie podwyżek za odbiór odpadów, ceny biletów MZK pozostają bez zmian, nie zmienia się tez stawka w strefie płatnego parkowania.

Rafał Oblizajek, kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Koninie:
"Mimo że wiele samorządów podnosi opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, u nas pozostają one na niezmienionym poziomie i wynoszą 19 zł od osoby miesięcznie. Na tym samym poziomie pozostają też inne stawki. Nie podnosimy opłat za przejazdy autobusami komunikacji miejskiej. W dalszym ciągu oferujemy bezpłatne przejazdy dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych zamieszkałych w Koninie. Chcemy rozwijać niskoemisyjny transport publiczny, dlatego wystartujemy w programie „Zielony transport publiczny" Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Chcemy, aby MZK w przyszłości było transportem pierwszego wyboru dla mieszkańców Konina".
Kierowcy zostawiający swoje samochody na miejskich płatnych parkingach czy w strefie płatnego parkowania będą płacić za postój tyle, ile w starym roku. Opłata minimalna to 50 groszy za kwadrans (2 złote za pierwszą godzinę), za drugą 2,40, za trzecią 2,80 zł, za czwartą i każdą następną 2 złote.

W tym roku rozpocznie się również rozbudowa schroniska dla bezdomnych zwierząt w Koninie przy ul. Gajowej- etap pierwszy. Rozbudowa schroniska to jeden z projektów zgłoszonych do Konińskiego Budżetu Obywatelskiego. Jego wartość to 1 milion złotych.

 

 

 

źródło:Miasto Konin

Komentarze są wyłączone.