Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Nowoczesny radiowóz w Wydziale Ruchu Drogowego.

Nowoczesny radiowóz trafił do Wydziału Ruchu Drogowego konińskiej policji. Jest wyposażony w specjalistyczny sprzęt do udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadku.

Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego w skrócie APRD to Volkswagen Crafter, który jest wyjątkowy dzięki swojemu specjalistycznemu wyposażeniu. Na jego pokładzie znajduję się między innymi: zestaw znaków „Uwaga Wypadek”, zestaw dysków świetlnych, agregat prądotwórczy, zestaw ratownictwa medycznego, komputer, drukarka i aparat fotograficzny, a także maszt świetlny i tablica świetlna znajdująca się na dachu auta wyświetlająca informację o tym, co dzieje się na drodze. Sprzęt ten przede wszystkim ma pomóc szybko udzielić pomocy uczestnikom zdarzenia drogowego oraz ułatwiać pracę policji.

Wartość radiowozu to blisko pół miliona złotych, a jego zakup został współfinansowany przez Unię Europejską ze środków funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktury i Środowiska 2014-2020, zgodnie z projektem „Bezpiecznie na drogach – Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji”.

 

 

 

 

 

 

źródło:konin.policja.gov.pl

Komentarze są wyłączone.