Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Nowy Skarbnik Miasta Konina.

Nowy Skarbnik Miasta Konina.

Rada Miasta wybrała nowego skarbnika. Została nim Ewelina Ostajewska-Szwankowska, wieloletnia pracownica Urzędu Miejskiego.

Ewelina Ostajewska-Szwankowska obejmie stanowisko po odchodzącym na emeryturę Kazimierzu Lebiodzie, który był Skarbnikiem Miasta przez ostatnie dwa lata, wcześniej pełnił funkcję zastępcy skarbnika, a na początku pracy w urzędzie – zastępcy kierownika Wydziału Budżetu. Kazimierz Lebioda przepracował w urzędzie 15 lat.
Prezydent Piotr Korytkowski oficjalnie pożegnał poprzedniego skarbnika:

„Dziękuję panu Kazimierzowi Lebiodzie za ten czas pracy na rzecz miasta. Życzę powodzenia na emeryturze.”

Ewelina Ostajewska-Szwankowska ma ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe, w konińskim urzędzie pracuje od 12 lat. Była podinspektorem w Wydziale Księgowości, głównym specjalistą ds. nadzoru właścicielskiego nad spółkami, od trzech lat pracowała w Wydziale Kontroli. Ukończyła Akademię Ekonomiczną w Poznaniu – Wydział Zarządzania, studia podyplomowe w zakresie rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, posiada m.in. Certyfikat Księgowy wydany przez Ministerstwo Finansów i tytuł Kontrolera Finansowego przyznany przez Krajową Izbę Księgowych.

Prezydent Konina Piotr Korytkowski:
„Zna urząd, zna również sprawy związane z finansami miasta, podczas całej kariery zawodowej w urzędzie i poza nim jest związana z finansami.”

 

 

 

 

 


źródło/zdj:Miasto Konin

Komentarze są wyłączone.