Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Obchody 81. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Na Cmentarzu Parafialnym przy ulicy Kolskiej w Koninie, w dniu 1 września odbędą się obchody 81. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i Dnia Weterana Walk o Niepodległość RP.

W uroczystości udział wezmą samorządowcy, kombatanci, przedstawiciele Wojska Polskiego, harcerze i mieszkańcy Konina. Na cmentarzu przy ulicy Kolskiej zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze przy mogile mieszkańców Konina poległych w czasie bombardowania miasta na początku września 1939 roku. Wystąpią władze miasta oraz przedstawiciel Miejskiej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych.
Minutą ciszy zostanie uczczona pamięć żołnierzy poległych w latach 1918-1945 i Piotra Barańskiego, obrońcy Westerplatte. Na wspólnej mogile żołnierzy i grobie Barańskiego zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze.
Ostatnim punktem obchodów, będzie spotkanie władz miasta przy Pomniku Pomordowanych w latach 1939-1945,  który znajduje się w lasku za Parkiem Miejskim im. Fryderyka Chopina w Koninie. Tm również zapłoną znicze i zostaną złożone kwiaty.

Komentarze są wyłączone.