Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Odeszła Janina Izabela Bednarska.

Odeszła Janina Izabela Bednarska.

W niedzielę, 14 marca, odeszła Pani Janina Izabela Bednarska. Wielki człowiek kultury. Z wielkim smutkiem i niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość o jej śmierci.

Trudno znaleźć słowa, które pomieściłyby Jej rolę i dokonania, pasję i oddanie oraz wiarę w ludzi. Żegnamy Kobietę pełną szacunku do innych, niosącą niestrudzenie kosz pełen miłości do własnego regionu, jego tradycji, kultury i obyczajów.

Dziękujemy za wspólne lata, za trud, jaki wkładała w swoją działalność. Za radość życia, którą emanowała. Za szacunek, z którym traktowała każdego z nas. Żegnamy człowieka kultury wielokrotnie odznaczanego - otrzymała odznaki: „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, „Zasłużony Działacz Kultury”, „Zasłużony dla województwa konińskiego”, a także „Zasłużony dla powiatu konińskiego”.

Śmierć Pani Izabeli Bednarskiej to niepowetowana strata dla regionu konińskiego. Nikt bowiem, tak jak Ona, nie dbał o społeczność dla dobra tej ziemi, jej kultury i rozwoju.

Mieliśmy szczęście znać ją jako twórczynię, która skrupulatnie, pełnymi garściami czerpała ze skarbnicy kultury, jako gawędziarkę łączącą ludzi, którzy przez dziesiątki lat słuchali jej niesamowitych opowieści.

Chylimy głowę dziś na pożegnanie za mosty rzucane dla ludzi, za życzliwość i pełen uroku dar za to, że wzbudzała uśmiech na naszych twarzach.

Życie to prolog. Śmierć jest początkiem czegoś większego. Nasze serca już tęsknią za Tobą.
Za każdym razem, gdy zobaczymy małą chmurkę lub tęczę wznoszącą się wysoko pomyślimy o Tobie, a Ty delikatnie wytrzyj łzę z naszych oczu.

Stanisław Bielik
Starosta Koniński

 

 

 

 

 

źródło/zdj:powiat.konin.pl

Komentarze są wyłączone.