Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Odpust w Licheniu.

Odpust w Licheniu.

Suma odpustowa przypadająca 15 sierpnia w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zostanie odprawiona przez Ks. Tomasza Nowaczka MIC, przełożonego Prowincji Opatrzności Bożej Zgromadzenia Księży Marianów.

Świętowanie w Licheniu rozpocznie się w sobotę, 14. sierpnia, pierwszymi nieszporami o godzinie 18.00 przy ołtarzu koronacyjnym obok kościoła pw. św. Doroty połączonymi z Mszą Świętą. Po zakończonej Eucharystii asysta liturgiczna oraz wierni udadzą się w procesji eucharystycznej wokół placu koronacyjnego.

Ks. Janusz Kumala MIC, kustosz sanktuarium licheńskiej bazyliki , zaprasza o godzinie 13.15 do na koncert pieśni maryjnych w wykonaniu p. Bogusława Morki, solisty Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. Z kolei wieczorem z recitalem wystąpi p. Barbara Kaczor, licheńska organistka, która zaprezentuje najpiękniejsze pieśni maryjne. W trakcie koncertu usłyszymy: „Maryjo, śliczna Pani”, „Łzy matki”, „Śladami Maryi pielgrzymuję”, „Komu, Matko, dzisiaj wierzyć” czy „Panience na dobranoc”.
Po zakończeniu koncertu, o godzinie 21.00, w nawie głównej licheńskiej świątyni rozpocznie się apel maryjny z procesją ze świecami.

W niedzielę, 15. sierpnia, główne uroczystości odpustowe ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Sumie odpustowej z procesją eucharystyczną o godzinie 12.00 będzie przewodniczył ks. Tomasz Nowaczek MIC, przełożony prowincjalny Zgromadzenia Księży Marianów. Podczas Najświętszej Eucharystii, którą będzie koncelebrował ks. Janusz Kumala MIC, kustosz sanktuarium licheńskiego, będziemy modlić się w intencji Kościoła i Ojczyzny.

Uroczystości odpustowe zakończą się drugimi nieszporami w bazylice o godzinie 17.00.

 

 

 

 

 

 

źródło:Miasto Konin

Komentarze są wyłączone.