Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Oskard Kameralnie – 26. Wiosna Filmów.

Oskard Kameralnie - 26. Wiosna Filmów.

5 przedpremierowych filmów, które zdobyły nagrody na międzynarodowych festiwalach będzie można zobaczyć na tegorocznej 26 edycji Festiwalu Filmowego Wiosna Filmów.

Tegoroczna Wiosna Filmów odbędzie się w dniach 26-28 czerwca w Kinie Oskard Kameralnie. Jako pierwszy, widzowie zobaczą: "Zło nie istnieje", który jest zdobywcą Złotego Niedźwiedzia, Nagrody Jury Ekumenicznego oraz Nagrody Gildii Filmowej na MFF w Berlinie. "Zło nie istnieje" to dramat irńskiego reżysera Mohammada Rasoulofa. Film można zobaczyć 26 czerwca o godzinie 20.00.
27 czerwca zobaczymy dwa filmy. O godzinie 17.00 „Sekret bogini fortuny". To najnowszy film włoskiego reżysera Ferzana Özpetka. Główne role reżyser powierzył gwiazdom włoskiego kina: Stefano Accorsiemu, Jasmine Trince oraz Edoardowi Leo. Jasmine Trinca za swoją kreację otrzymała najważniejszą włoską nagrodę filmową dla najlepszej aktorki – David di Donatello.
O 19.15 emitowany będzie film „O nieskończoności" w reżyserii Roya Anderssona. Film otrzymał m.in. nagrodę za reżyserię na ostatnim festiwalu w Wenecji, jak również Europejską Nagrodę Filmową za najlepsze efekty specjalne.
W niedzielę 28 czerwca zobaczymy filmy: „Nadzieja" o godzinie 17.00 i „Tylko zwierzęta nie błądzą" o 19.30. „Nadzieja" to dramat psychologiczny oparty na faktach. Film duńskiej reżyserki Marii Sødahl. „Tylko zwierzęta nie błądzą" to film kryminalny w reżyserii Dominika Molla. Film został zauważony i nagrodzony na wielu festiwalach filmowych, m.in. na ubiegłorocznym MFF w Tokio.

Bilety w cenie 11 zł na www.ckis.konin.pl i w kasie kina.

Komentarze są wyłączone.