Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Ośrodek Adopcyjny TPD ma już 45 lat!

W Młodzieżowym Domu Kultury odbyły się we wtorek 14 grudnia uroczystości 45-lecia Ośrodka Adopcyjnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Podsumowano działalność placówki, która od 1 stycznia zmienia zarządcę, którym będzie Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu. Ośrodek Adopcyjny powstał w naszym mieście tuż po utworzeniu województwa konińskiego, w roku 1976. Przetrwał wszystkie zawirowania, z reorganizacją administracyjną naszego państwa, a później kolejne zmiany przepisów dotyczących tej sfery.

W okresie swojej działalności przysporzył do adopcji ponad 1200 dzieci, w tym spora ich grupa znalazła nowych rodziców za granicą. Efekty działań placówki były bardzo często stawiane za wzór innym podobnym, działającym nie tylko w Wielkopolsce ale i w kraju. Te i inne fakty przypomniały we wtorkowe popołudnie Krystyna Chowańska, prezes TPD oraz kierujące Ośrodkiem Barbara Pilarczyk i Urszula Biednik, podkreślając niezwykłe oddanie wszystkich pracowników jak i współpracujących z ośrodkiem instytucji.

Były podziękowania i gratulacje, wręczono Odznaki Przyjaciel Dziecka oraz specjalne dyplomy. Wśród wyróżnionych znalazł się Urząd Miejski w Koninie i Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie oraz Starostwo Powiatowe i Wojewódzki Szpital Zespolony. Serdeczne podziękowania za niezwykła pracę i jej efekty, a także życzenia powodzenia w pracy w nowej strukturze złożył prezydent Konina Piotr Korytkowski. Podziękowania złożył  także prezes Oddziału Regionalnego TPD w Wielkopolsce Jan Waligura i zastępca dyrektora ds. ośrodków adopcyjnych ROPS w Poznaniu Jolanta Kopińska, która wyraziła szczere uznanie dla pracowników konińskiej placówki, którzy wszyscy wyrazili chęć dalszej współpracy w nowych strukturach.

Prof. Jan Grzesiak zaprezentował książkę podsumowującą 45 lat pracy Ośrodka Adopcyjnego TPD w Koninie. Część artystyczną wypełniły mini recitale dwóch artystek ze Studnia Wokalnego MDK.

 

 

 

Miasto Konin

Komentarze są wyłączone.