Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Pani Leokadia z Konina ma 105 lat!

Prezydent Konina Piotr Korytkowski wraz z kierownik Urzędu Stanu Cywilnego  Magdaleną Kuznowicz-Górniak, złożył we wtorek 1 lutego serdecznie życzenia, gratulacje, bukiet róż i specjalny list gratulacyjny, najstarszej koniniance, Pani Leokadii Durzyńskiej, obchodzącej 105 urodziny.

Pani Leokadia Durzyńska urodziła się 25.01.1917 r. w Budkach Nowych. Pochodzi z wielodzietnej rodziny, miała ośmioro rodzeństwa. Przez całe życie pracowała w gospodarstwie a w czasie II wojny światowej wywieziona została na przymusowe roboty do Austrii, gdzie przebywała do 1945 r. W 1946 r. wyszła za mąż i wraz z małżonkiem zamieszkała w Świętosławicach, gm. Izbica Kujawska. W 2009 r. będąc już wdową zdecydowała się na przeprowadzkę do córki Mirosławy do Konina. Doczekała się ośmiorga wnucząt, dziesięciorga prawnucząt oraz pięciorga praprawnucząt. Nadal jest w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej, ogląda telewizję, czyta gazety.

Prezydent Piotr Korytkowski:
„Tych róż powinno być 105, ale pewnie nie zmieściłyby się tutaj. Proszę więc przyjąć ten bukiet jako symbol naszych szczerych i serdecznych życzeń w zdrowiu i nadal w tak znakomitej kondycji. Jest Pani najstarsza koninianką, co poczytujemy sobie za powód do niezwykłej dumy. „200 lat!” Pani Leokadio!”

 

 

 

Miasto Konin

Komentarze są wyłączone.