Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Parafia Ewangelicko-Reformowana w Żychlinie prosi o pomoc.

Parafia Ewangelicko-Reformowana w Żychlinie prosi o pomoc.

Parafia Ewangelicko-Reformowana w Żychlinie  zwraca się do wszystkich z prośbą o wsparcie inicjatywy pn. "Ściana Reformacji"

„Zwracamy się z prośbą do wszystkich o wsparcie naszej inicjatywy. "Ściana Reformacji" przypomina mieszkańcom i przejezdnym o historii Żychlina i jego korzeniach. Mural jest 33 metry długi i blisko 7 metrów wysoki. Znajduje się przy ulicy Parkowej w pobliżu szkół i kościoła.
Zachęcamy do wpłat byśmy mogli godnie zakończyć projekt i z radością cieszyć się z Reformacji.”

W dniach 29 i 31 października 2021 roku Parafia planuje zorganizować obchody Święta Reformacji wraz z uroczystym odsłonięciem „Ściany Reformacji”:

- 29.10.2021 r. (piątek) - konferencja popularnonaukowa, w trakcie której zostaną przybliżone postaci uwiecznione na muralu, która odbędzie się w budynku Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. Sylwetki zasłużonych zostaną zaprezentowane przez różnych prelegentów: badaczy, społeczników, pedagogów oraz duchownych ewangelickich.

- 31.10.2021 r. (niedziela) - uroczyste nabożeństwo ewangelickie, koncert oraz odsłonięcie muralu z udziałem władz lokalnych, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz zaproszonych gości. Szacujemy, że podczas samego odsłonięcia muralu udział weźmie ok. 150 osób. Jeśli z powodów epidemicznych nie będzie możliwe odsłonięcie „na żywo", zostanie zorganizowana transmisja internetowa.

Środki ze zbiórki będą przeznaczone na:
- wykończenie muralu (farby, oświetlenie, tablicę informacyjną);
- przygotowanie broszury o „Ścianie Reformacji”;
- konferencję popularnonaukową;
- przygotowanie uroczystości odsłonięcia muralu (zaproszenia, kwiaty, poczęstunek, itd.)

W przypadku zebrania większych funduszy… wykonamy kolejny mural – obiecują przedstawiciele Parafii.

https://zrzutka.pl/w2zvfu

 

 

 

 

 

źródło:facebook/ZychlinReformowani, powiat.konin.pl

Komentarze są wyłączone.