Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Plakaty filmowe Adama Karwackiego – Dyplom 2021.

Plakaty filmowe Adama Karwackiego - Dyplom 2021.

Zbiór plakatów filmowych Adama Karwackiego można oglądać w CKiS-DK Oskard. Wystawa powstała dzięki współpracy Centrum Kultury i Sztuki w Koninie oraz Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu.

Adama Karwacki jest tegorocznym absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu. Jego dyplom został zrealizowany pod kierunkiem promotora Rity Drabiny i otrzymał wyróżnienie. Tematem prac Karwackiego jest marynistyka inspirowana popularnymi filmami. Na wystawie znajdują się plakaty do filmów: „Kapitan Philips”, „Sink the Bismarck”, „Polowanie na czerwony październik”, „Rejs wyklętych” .„Rejs” oraz „Titanic”.

Promotor Rita Drabina:
„„Wystawa Adama Karwackiego to cykl plakatów filmowych o tematyce marynistycznej. Plakaty te są świetnym pomysłem na przedstawienie pasji Adama do statków i historii okrętów. Prosta a jednocześnie mocna forma graficzna, oszczędna kolorystyka wpisują się w jego tożsamość. Analiza tematyki morskiej, którą Adam jest zafascynowany, doskonale pokazuje, że projektowanie graficzne jest interdyscyplinarną dziedziną sztuki”.

Wystawa czynna do 2 sierpnia.

 

 

 

 

źródło/zdj:ckis.konin.pl

Komentarze są wyłączone.