Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Podsumowanie naboru do konińskich szkół ponadpodstawowych.

Podsumowanie naboru do konińskich szkół ponadpodstawowych.

Do ośmiu prowadzonych przez miasto szkół ponadpodstawowych, według danych opublikowanych w momencie ogłoszenia list, przyjętych zostało 1610 uczniów. W rezerwie w różnych placówkach było jeszcze ponad 100 miejsc.

Według danych opublikowanych w momencie ogłoszenia list przyjętych, nabór wyglądał następująco: I LO 173 uczniów (sześć oddziałów), II LO 240 uczniów (osiem oddziałów), III LO 205 uczniów (siedem oddziałów). Szkoły branżowe i technika: Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych 318 osób (11 oddziałów), Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika 252 osoby (10 oddziałów), 234 uczniów w Zespole Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego (osiem oddziałów),  Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego (sześć oddziałów) 149 osób, Zespół Szkół Technicznych 39 osób (jeden oddział w technikum).

Zastępca Prezydenta Miasta Konina Witold Nowak:
„ Te dane cieszą. Podobnie jak to, że I Liceum - najstarsza szkoła średnia w mieście - po pewnych wahnięciach znów ma dobry nabór. Trzeba podkreślić, że w tym roku wszystkie licea cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.”
„W przypadku szkół branżowych i techników jest duże zainteresowanie tymi placówkami, które od lat dobrze funkcjonują. Zainteresowanie Zespołem Szkół Technicznych spada od lat. Mimo poprawy bazy lokalowej szkoła nie może znaleźć sposobu, by wyjść z tego dołka.”

Od września konińskie placówki uruchomią 57 oddziałów w klasach pierwszych. Uczniowie będą chodzić do klas o różnorodnych profilach czy zawodach. Są to profile: medyczny, psychologiczny,  humanistyczno-biologiczny, psychologiczno-menadżerski. W tegorocznej ofercie szkół były też klasa e-sportowa, klasy mundurowe, a także takie zawody, jak informatyk, logistyk, architekt krajobrazu, fryzjer.

 

 

 

 

źródło:Miasto Konin

Komentarze są wyłączone.