Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Pomoc psychologiczna dla osób niepełnosprawnych.

Pomoc psychologiczna dla osób niepełnosprawnych.

Bezpłatne wsparcie psychologiczno–terapeutyczne dla osób niepełnosprawnych z terenu województwa wielkopolskiego, realizuje Stowarzyszenie „ Szkoła Twórczej Integracji w Milinie”.

Pandemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia, wiążą się ze zwiększonym poczuciem stresu i lęku wielu osób. Wyjątkowa sytuacja epidemiczna powoduje też pogorszenie stanu psychicznego osób niepełnosprawnych.
Prowadzenie nieodpłatnego poradnictwa psychologicznego i terapeutycznego ma ogromne znaczenie zwłaszcza dla osób, których niepełnosprawność znacznie utrudnia komunikację z otoczeniem. Poprzez dostosowanie oferty do zróżnicowanych potrzeb osób niepełnosprawnych realizacja zadania będzie miała większe znaczenie dla podniesienia aktywności środowiska wszystkich grup osób niepełnosprawnych i ich rodzin.

Miejscem realizacji zadania jest przestrzeń wirtualna – świadczenie wsparcia specjalistycznego za pomocą komunikatorów internetowych i/lub kontaktu telefonicznego oraz konsultacje stacjonarne. Osoba potrzebująca wsparcia, może korzystać z pomocy psychologa, w zależności od potrzeb, na jednej lub wielu sesjach.
Udzielanie pomocy psychologicznej, terapeutycznej odbywać się będzie w warunkach zapewniających intymność i bezpieczeństwo, z zachowaniem zasad poufności i etyki zawodowej oraz profesjonalizmu specjalisty.
Stowarzyszenie udostępnia pomieszczenie na prowadzenie zajęć, wyposażone w infrastrukturę dla osób niepełnosprawnych w przypadku konieczności przeprowadzenia konsultacji stacjonarnych.

Weryfikacja miejsca zamieszkania odbywać się będzie podczas pierwszej konsultacji wstępnej. Przed przystąpieniem do projektu wnioskodawca wypełni kartę uczestnika z danymi. Osoby potrzebujące wsparcia będą umawiane na spotkania ze specjalistami.
Czas trwania konsultacji to 60 minut. Ilość konsultacji na 1 osobę: minimum 1, maksymalnie 10.

Tel.  psycholog  508 285 680, terapeuta   502 285 680.

Formularz zgłoszeniowy

Projekt trwa do  31 sierpnia 2021 roku.

 

 

 

 

źródło:powiat.konin.pl

Komentarze są wyłączone.