Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Ponad 208 tysięcy złotych!-29. finał WOŚP w Koninie i powiecie.

Za nami 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy,  wspaniałej akcji Jurka Owsiaka, która objęła niemalże cały świat. Finał z głową – takie jest hasło tegorocznej akcji. W Koninie na ulicach kwestowało 300 wolontariuszy.

W niedzielę wieczorem, 31 stycznia, organizatorzy poinformowali, że na koncie WOŚP Konin przy wsparciu okolicznych miejscowości: Kramsk, Golina, Kazimierz Biskupi, Skulsk, Wierzbinek, Lisiec Wielki było ponad 208 tysięcy złotych. Nie jest to ostateczna kwota, ponieważ liczenie cały czas trwa.

Program 29. finału był różnorodny, ale dostosowany do pandemicznych okoliczności. Wystąpił śpiewak operowy, na scenie pojawiały się tancerki, był pokaz przygotowywania sushi, spotkanie z ratownikiem medycznym, występy dzieci, bębniarzy z Djembe Brothers, zespołu The-Presja oraz bieg „Policz się z cukrzycą”, w którym wystartował zastępca prezydenta Witold Nowak. Na finał - światełko do nieba, czyli efektowne konfetti w orkiestrowym kolorze oraz koncert Father's Friends.
W południe zamiast tradycyjnego kolorowego i głośnego korowodu odbyła się parada aut z udziałem wielu klasyków oraz happening na rondzie WOŚP. Tam prezydent Konina Piotr Korytkowski wraz z Justyną Kałużyńską założył maskę na wielki orkiestrowy głaz. To znak, że finał odbywał się z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa.

Witold Nowak, Zastępca Prezydenta Miasta Konina:
„Mam nadzieję, że wszyscy macie gorące serca, bo one będą dzisiaj bardzo potrzebne. Musicie rozgrzać Konin, zebrać jak najwięcej do puszek, pobudzić całe miasto i powiat koniński.”

Justyna Kałużyńska, dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Koninie i szefowa sztabu:
„Mamy w sobie fantastyczną moc i udowadniamy, że dzisiaj jesteśmy razem!”

Prezydent Miasta Konina, Piotr Korytkowski:
„Bardzo się cieszę, że ten trudny finał się udał. Nie przeszkodziła nam pandemia, ani kilkustopniowy mróz.”

W tym roku Fundacja WOŚ zbiera pieniądze na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

 

 

 

 

źródło/zdj:Miasto Konin

Komentarze są wyłączone.