Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Poseł Tomasz Nowak prezentuje “Czarną księgę 5 lat rządów PiS”.

Wczoraj, 17 listopada 2020 r., poseł Tomasz Nowak poprowadził transmisję na żywo przy użyciu funkcji Pokoje Messengera. Przedstawiona została "Czarna Księga 5 lat rządów PiS". Omawiano transformację subregionu konińskiego.

Poseł Tomasz Nowak:
"5 lat rządów PiS to czas stracony dla Polski. Prezentujemy Państwu "Czarną Księgę. 5 lat rządów PiS" przygotowaną przez
parlamentarzystów #KoalicjaObywatelska."

"My tutaj nie możemy się doczekać, aby rząd poważnie z nami, samorządowcami, górnikami porozmawiał. To my zabiegamy w Unii Europejskiej o pieniądze w zakresie transformacji. Dopominamy się, aby ten rząd przygotował program kompensacyjny, a on nas od pięciu lat zwodzi kłamstwem węglowym. Zamiast stanąć w prawdzie i powiedzieć, że czas węgla się kończy, więc konieczny jest program kompensacyjny. Nie zrobiono tego przez 5 lat. Do tej pory manieni i oszukiwani są górnicy na Śląsku. Nie ma dialogu ze stroną społeczną, ani w regionie, ani w Polsce."

"Całe plany na sprawiedliwą transformację będzie można wyrzucić do kosza. Region stanie w sytuacji braku środków i braku
możliwości przeprowadzenia transformacji. Mamy niepewność co do procesów inwestycyjnych w naszym regionie. Nie ma bowiem prawa, ani sprawiedliwości, a stajemy przed szaleństwem działania, które jest nieobliczalne, jak próba zawetowania budżetu UE. Jesteśmy w dramatycznej sytuacji, wchodzimy w ramiona wschodu".

 

 

 

Komentarze są wyłączone.