Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Pożegnanie Ryszarda Fórmanka.

Pożegnanie Ryszarda Fórmanka.

Na pożegnanie wybitnego fotoreportera i fotografika, Ryszarda Fórmanka, tłumnie przybyli samorządowcy oraz mieszkańcy miasta, okolicznych miast i miejscowości.

Ryszard Fórmanek spoczął na cmentarzu komunalnym w Koninie. Odprowadzenie urny z prochami poprzedziła msza św. w kościele pw. św. Wojciecha. Urnie towarzyszył poczet sztandarowy Polskiego Związku Łowieckiego, którego R. Fórmanek był członkiem. Zmarłego wspominali Ryszard Sławiński, wieloletni redaktor naczelny Przeglądu Konińskiego, w którym Ryszard Fórmanek spędził najlepsze lata swojej twórczości i przedstawiciel konińskich myśliwych.

Na cmentarzu komunalnym w kondukcie żałobnym i przy grobie zebrały się tłumy. Kwiaty w imieniu mieszkańców Konina złożyli prezydent miasta Piotr Korytkowski i przewodniczący Rady Miasta Konina Tadeusz Wojdyński. Nie zabrakło także samorządowców z różnych stron naszego regionu, przyjaciół, znajomych i wielbicieli twórczości Ryszarda Fórmanka. Byli też jego uczniowie i spora grupa fotografów. W grobie, obok urny z prochami Ryszarda Fórmanka, syn Maciej złożył ulubiony aparat mistrza – Zorkę.

 

 

 

Miasto Konin

Komentarze są wyłączone.