Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Program „Green City” InPostu.

W ramach programu „Green City”, InPost nawiązał współpracę z Koninem. Oferuje nowoczesne usługi i ekologiczną sieć Paczkomatów® oraz działania na rzecz poprawy jakości powietrza i ochrony klimatu.

Program „Green City” jest częścią długofalowej strategii InPost, która obejmuje szeroki zakres inicjatyw ekologicznych między innymi sukcesywną wymianę w Miastach Partnerskich floty dostawczej na samochody elektryczne. W Program wpisane są również przedsięwzięcia takie, jak zainstalowanie czujników powietrza, nasadzenie roślinności oczyszczającej powietrze a także wykorzystanie innowacyjnej kostki antysmogowej do brukowania podłoża przy nowo instalowanych Paczkomatach®.

Michał Lis, Dyrektor sprzedaży krajowej InPost:
„Jesteśmy dumni, że Konin dołączył do grona partnerów Programu „Green City”. Wizję naszej współpracy i rozwoju InPostu opieramy przede wszystkim na poprawie jakości życia. Chcemy działać także na rzecz lokalnych społeczności, zapewniając im coraz lepsze i wygodniejsze usługi. W tym obszarze kluczowa jest dla nas współpraca z samorządami. Wiemy, że razem możemy skuteczniej dbać o środowisko i ograniczyć ślad węglowy”.

Prezydent Konina Piotr Korytkowski:
„ Miasto Konin wszystkie proekologiczne inicjatywy przyjmuje z otwartością i będzie pomagało im się rozwijać. Cieszymy się, że lider branży logistycznej czuje się odpowiedzialny za stan środowiska i że w tym zakresie nasze drogi się połączyły. My też bowiem, zgodnie z wolą mieszkańców, chcemy być miastem ekologicznym”.

Oprócz Konina w Programie „Green City” są już Kraków, Łódź, Częstochowa, Kielce, Wałbrzych, Zielona Góra, Sopot, Rybnik, Rzeszów, Białystok, Bobrowniki, Chełm, Rzeszów, Gorzów Wielkopolski, Bytom, Wrocław.15 grudnia do Programu „Green City” dołączyły również Pabianice, Nowy Sącz oraz Tarnobrzeg.

 

 

Miasto Konin

Komentarze są wyłączone.