Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Projekt „Ekologiczny Konin” nagrodzony.

Miasto Konin zajęło trzecie miejsce w konkursie „Miasto z klimatem - najlepszy zrealizowany projekt”. Znaleźliśmy się wśród najlepszych w Polsce.

Projekt „Ekologiczny Konin” zajął trzecie miejsce w konkursie „Miasto z klimatem - najlepszy zrealizowany projekt” organizowanym przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Konin startował w kategorii miast do 100 tys. mieszkańców, w obszarze „Zrównoważony transport”.

Celem projektu było  zwiększenie wykorzystania transportu publicznego i rowerowego w Koninie, służące ograniczeniu zanieczyszczenia środowiska. Dzięki niemu po Koninie jeździ 12 nowoczesnych autobusów: 6 elektrycznych i 6 hybrydowych, kupione zostały trzy ładowarki do autobusów, dziewięć wiat przystankowych wraz z oświetleniem i stojakami na rowery, aplikacja do zarządzania flotą pojazdów oraz system informacyjny tablic wraz z systemem dyspozytorskim. W ramach projektu wzdłuż ulic M. Kolbego i Poznańskiej miasto wybudowało około 400 metrów ciągu pieszo-rowerowego.

Wręczenie nagród odbyło się podczas gali we wtorek, 13 października, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Miasto Konin reprezentował zastępca prezydenta Konina ds. gospodarczych Paweł Adamów. Nagrodą dla miasta jest statuetka, dyplom oraz czek na 4 tysiące złotych.

„Ekologiczny Konin” to projekt, który został zrealizowany przy wsparciu funduszy unijnych. Jego koszt wynosi około 30 milionów złotych.

 

 

 

 

Miasto Konin

Komentarze są wyłączone.