Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Promocja Rocznika Konińskiego

20 numer Rocznika Konińskiego jest już dostępny. Omówione wcześniej na naszych łamach wydanie miało swoją oficjalną premierę 28 grudnia minionego roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koninie.

Mimo wczesnej pory spotkania pojawiło się na nim spore grono twórców i czytelników pisma, którego zawartość omówił odpowiedzialny za redakcję Rocznika Piotr Rybczyński, kierownik Archiwum Państwowego w Poznaniu, oddział w Koninie. Jednak większość czasu prawie dwugodzinnego spotkania poświęcona była przyszłości pisma, borykającego się w ostatnich latach z kłopotami wydawniczymi. Z uwagi na długi cykl wydawniczy nie służy mu, między innymi, rotacja na stanowisku dyrektora wydawnictwa PWSZ w Koninie, które jest jednym z wydawców Rocznika.

Dużo lepiej układa się współpraca między Starostwem Powiatowym i Urzędem Miejskim w Koninie. To w dużej mierze zasługa byłego szefa promocji Powiatu, aktualnie wiceprezydenta Konina, Witolda Nowaka, będącego jednocześnie członkiem Rady Programowej pisma. W dyskusji na temat możliwych scenariuszy rozwoju Rocznika zapewnił, że "pieniądze nie są problemem", odpowiadając jednocześnie na apel Piotra Rybczyńskiego o zapewnienie wydawnictwu stabilizacji.

Wszyscy uczestnicy spotkania byli zgodni co do dalszego funkcjonowania pisma, niezależnie od tego jaką przybierze ostatecznie formułę działania, a pomysłów na rozwój Rocznika jest, co najmniej kilka. Nieukrywaną ambicją zebranych było także to, aby Rocznik Koniński był intelektualną wizytówką miasta i powiatu.

Komentarze są wyłączone.