Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Protest ojca Adama C., śmiertelnie postrzelonego przez policjanta.

Protest ojca Adama C., śmiertelnie postrzelonego przez policjanta.

Przed Komendą Główną Policji w Koninie, w sobotę o godzinie 16.00 rozpoczął się protest przeciw przemocy ze strony policji.

Ojciec zastrzelonego w listopadzie Adama, wraz z grupą mieszkańców Konina, których poruszyła śmierć młodego człowieka, zebrali się w sobotę 29 sierpnia przed Komendą Główną Policji w Koninie.
Tragedia rozegrała się w ubiegłym roku w listopadzie. Podczas próby wylegitymowania, Adam C. zaczął uciekać. Wówczas policjant oddał w jego kierunku śmiertelny strzał.
Artur Czerniejewski, ojciec Adama C.: " Pokażmy Policjantom w mundurach, że nie jest nam obojętne i nie pozwolimy bezkarnie nękać naszych dzieci. Policjant który postrzelił Adasia Cz jeszcze nie był przesłuchany, a Policja w mundurach próbuje teraz zniszczyć mi
rodzinę, tylko po to, abym siedział cicho. Teraz postrzelili mi mi syna jutro to może być wasze dziecko, nie bądź obojętny."

Rzecznik Prokuratury Regionalnej w Łodzi, Krzysztof Bukowiecki: " Niebawem do Prokuratury dotrą odpowiedzi biegłych na pytania dotyczące wypadków sprzed dziesięciu miesięcy, kiedy policjant śmiertelnie postrzelił 21-letniego Adama Cz. Specjaliści z Instytutu Ekspertyz Sądowych skrupulatnie przebadali wszystkie dowody zebrane na miejscu tragedii przez śledczych, którzy zadali biegłym
38 pytań. Ci mieli na nie odpowiedzieć w ciągu trzech miesięcy. Minęło jednak pół roku i odpowiedzi nadal nie ma. Jednak wkrótce możemy się ich spodziewać."

W dalszym ciągu nie został przesłuchany policjant, który oddał śmiertelny strzał.
Artur Czerniejewski: " Prokuratura cały czas nie pozwala, by go przesłuchać." , " Trzy miesiące po śmierci syna prokurator z Łodzi chciał przedstawić zarzuty mordercy policyjnemu. Nie o nieumyślne spowodowanie śmierci, ale o zamordowanie. Z góry, z Warszawy kategorycznie zabronili".
Sprawą zastrzelonego Adam C. zajmuje się Prokuratura Regionalna w Łodzi.

Komentarze są wyłączone.