Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Rafał Trzaskowski w Koninie.

Rafał Trzaskowski w Koninie.

"Jestem gotowy do wyborów w każdym terminie" – oświadczył Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na Prezydenta RP, "dzięki wspaniałej energii, z którą jestem witany w Wielkopolsce" – dodawał.

Podczas spotkania na Placu Wolności, Prezydent Warszawy chwalił władze Konina za wizję transformacji energetycznej regionu, za strategię Zielonej doliny Energii, za dobre, merytoryczne przygotowanie wniosków o granty na działania związane z transformacja energetyczną regionu. Deklarował też wsparcie dla tej transformacji, twiedząc, że wschodnia wielkopolska ma szanse na nowoczesność i rozwój na bazie zielonej energii.

Rafał Trzaskowski przebywał w Koninie na zaproszenie Prezydenta miasta, Piotra Korytkowskiego, z którym rozmawiał o problemach samorządów w obliczu kryzysu gospodarczego wywołanego pandemią koronawirusa. W tym kontekście zwrócił uwage na chaotyczne działania rządu i brak współpracy z samorządami.

Po spotkaniu na Placu Wolności Prezydent stolicy odbył krótki spacer po Bulwarach Nadwarciańskich, w którym towarzyszyło mu kilkuset mieszkańców Konina, konińscy parlamentarzyści: Paulina Hennig – Kloska i Tomasz Nowak, a także m.in. Barbara Nowacka z Inicjatywy Polskiej, wchodzącej w skład Koalicji Obywatelskiej.

Komentarze są wyłączone.