Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Restart Lab zaprasza majsterkowiczów.

Restart Lab zaprasza majsterkowiczów.

Restart Lab to pierwszy w Koninie fablab czyli fabryka umiejętności. Idealne miejsce dla osób zainteresowanych majsterkowaniem i wynalazkami.

Restart Lab powstał dzięki współpracy Miasta Konin z lokalnymi aktywistami z Fundacji Instytut Zielonej Przyszłości. Miasto udostępniło budynek, który kiedyś zajmował Zespół Szkół Technicznych, a aktywiści  zorganizowali w nim przestrzeń otwartą dla pomysłowych młodych ludzi. Każdy może spróbować obsłużyć maszynę do szycia, drukarkę 3D, lutownicę czy frezarkę.

Jarosław Koźlarek z Restart Lab:
„Wszystko co widać jest nam podarowane. To są rzeczy, które przywożą sympatycy i firmy lokalne, które chcą wesprzeć tę ideę. Na palcach jednej ręki można policzyć rzeczy, które kupiliśmy.”

Restart Lab znajduje się na parterze budynku przy ulicy Dąbrowskiego 3. Działają tam dwie pracownie: techniczna, w której są m.in. drukarka 3D i frezarka oraz krawiecka z nowoczesnymi maszynami do szycia.

Paweł Adamów, Zastępca Prezydenta Miasta Konina:
„ Bardzo się cieszę, że jest zainteresowanie ze strony firm lokalnych. Wykazują one duże zapotrzebowanie na elektryków, automatyków, przyszłych inżynierów. To będzie na pewno miejsce, gdzie ci pasjonaci będą się spotykać, uczyć innych i zaszczepiać w nich te zainteresowania.”

Agata Kuźmińska z Restart Lab:
„Jest to oferta dla młodych energicznych ludzi z nowoczesnym spojrzeniem na przyszłość, na technologię, na to, w którym kierunku chcą się rozwijać.”

Na oficjalnym otwarciu Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski wspomniał, że fablab mieści się tam, gdzie w XIX wieku rozpoczęła działalność fabryka Zaremby zajmująca się produkcją kotłów i instalacji gorzelniczych.
„Życzę wszystkim, którzy będą z tej przestrzeni korzystać, by robili to z pożytkiem dla siebie i z satysfakcją dobrze spędzonego czasu.”

Restart Lab na chwilę obecną nie ma stałych godzin otwarcia. Jego organizatorzy podkreślają, że codziennie przez wiele godzin są na miejscu. Zachęcają też do kontaktów przez FB.

 

 

 

 

źródło/zdj;Miasto Konin

Komentarze są wyłączone.