Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Robert Janowski zachwycony śpiewającą młodzieżą z Konina.

Robert Janowski zachwycony śpiewającą młodzieżą z Konina.

Piosenkarz kompozytor, poeta, aktor, prezenter telewizyjny i radiowy, lektor i pisarz – Robert Janowski prowadził warsztaty wokalne dla młodzieży w Szkole wokalno- aktorskiej Fama w Koninie.

W krótkiej rozmowie z nami artysta przekonywał, że śpiewać każdy może, ponieważ w śpiewaniu chodzi o coś więcej, niż tylko umiejętności warsztatowe. Żeby jednak zostać artystą, zdobyć uznanie, trzeba jeszcze mieć ”to coś”, czego nie można kupić. W śpiewaniu, oprócz charyzmy, jest jeszcze jeden ważny element, który decyduje o tym, że talent i umiejętności warsztatowe stają się sztuką. Niebagatelną rolę mają w tym do odegrania instruktorzy, którzy muszą wykazać się nie tylko profesjonalizmem, ale też głęboką empatią.

Artysta nie krył zaskoczenia tak wysokim poziomem młodych wokalistów. Wśród nich zauważył wiele talentów, ale szczególnie wyróżnił półfinalistę programu Mam Talent, Axela Dropa.

Odkrywaniem takich talentów od 10 lat zajmuje się Szkoła wokalno – aktorska „Fama”, której pracę Robert Janowski ocenił bardzo wysoko. Jako, że, jak już zostało powiedziane, „śpiewać każdy może” w szkole Fama przybywa śpiewających dorosłych. W działalności szkoły nie przeszkodziła pandemia koronawirusa, choć wymusiła ona zmiany w prowadzeniu zajęć. W ten sposób, nieprzerwanie, szkoła rozwija talenty swoich uczniów, którzy, jak się okazuje mają ogromne możliwości. Stąd kolejne wizyty znanych gwiazd muzyki. Nieprzypadkowa była również obecność na warsztatach w Famie Roberta Janowskiego – ten rok jest bowiem rokiem jubileuszu artystycznego Roberta Janowskiego i 10-lecia Szkoły Wokalno-aktorskiej „Fama”.

Fama planuje już kolejne warsztaty, jak również działania, które uświetnią 10-lecie szkoły.

Komentarze są wyłączone.