Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Rondo Solidarności będzie blokowane.

Rondo Solidarności będzie zablokowane.

Koniński Strajk Kobiet zapowiedział blokadę Ronda Solidarności w Koninie. Akcja odbędzie się w poniedziałek w ramach protestu przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego, co jest konsekwencją wyroku Trybunału Konstytucyjnego podporządkowanego PiS.

Już 10 dni trwają w całym kraju demonstracje i protesty organizowane przez Ogólnopolski Strajk Kobiet. Od początku też uczestniczą w nich mieszkańcy Konina. W sobotni wieczór 31 października ulicami miasta ponownie przemaszerowało około 3 tys. osób. Tym razem jednak zmienioną trasą, bowiem początek nastąpił pod biurem poselskim PiS przy ul. Chopina na Zatorzu, koniec natomiast na Placu Wolności. Spora część demonstrujących zapaliła znicze pod biurem senatorskim PiS przy ul. Kramowej na starówce.

Demonstrujący wznosili hasła, wśród nich także odnoszące się do decyzji o zamknięciu cmentarzy w Święto Zmarłych. Problem rozgoryczonych tą decyzją drobnych handlowców podnoszony był także podczas wystąpień uczestników demonstracji. Protestującym towarzyszyły piosenki: Wolność zespołu Chłopcy z Placu Broni oraz przebój protestów JBĆ PiS, Cypisa. Nie zabrakło także podziękowań dla ochraniających pochód policjantów, których zgromadzeni nagrodzili gromkimi brawami.

Komentarze są wyłączone.