Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Rozmowy o transformacji wschodniej Wielkopolski

Kolejne spotkanie dotyczące transformacji energetycznej, zrównoważonego rolnictwa i żywności w Wielkopolsce Wschodniej odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koninie w poniedziałek, 20 maja.

W spotkaniu udział wzięli Miłka Stępień z Partii Zieloni i Agata Kuźmińska z Agencji Rozwoju Regionalnego w Koninie oraz twórcy filmowego dokumentu o kooperatywach energetycznych w Europie, "Human Energy" - Weronika Bloch i Adam Dzienis.


Debatę poprzedziło przedstawienie przez Miłkę Stępień - Sekretarzynię w Zarządzie Krajowym Partii Zieloni i koordynatorkę ds. Programowych tej partii - głównych założeń koncepcji „sprawiedliwej transformacji" oraz wizji tego procesu w regionie Wielkopolski Wschodniej uwzględniającego potrzebę zwiększania niezależności energetycznej i energetyki obywatelskiej oraz wprowadzenie przez Agatę Kuźmińską - Specjalistkę ds. Transformacji w Agencji Rozwoju Regionalnego w Koninie – w kalendarium wydarzeń związanych z transformacją Wielkopolski Wschodniej i w wizję rozwoju regionu powiązaną z projektami, które zostały przedstawione Komisji Europejskiej jako część programów wsparcia dla regionów węglowych w Polsce.

Uczestnicy spotkania obejrzeli też film „Human Energy”, opowiadający o kooperatywach energetycznych w Europie Zachodniej.

Komentarze są wyłączone.