Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Rozpoczęły się szczepienia w DPS w Ślesinie.

Rozpoczęły się szczepienia w DPS w Ślesinie.

Siedemdziesięciu sześciu pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie, zostało zaszczepionych pierwszą dawką szczepionki przeciwko COVID-19.

Rozpoczęły się szczepienia ochronne mieszkańców DPS w Ślesinie. Przeprowadzono je w siedzibie placówki w dniach 19 i 20 stycznia 2021 roku. U 18 osób szczepienia zostały odroczone z powodu aktualnej sytuacji zdrowotnej lub konieczności zachowania odstępu czasowego od szczepienia przeciwko grypie, zgody na szczepienie nie wyraziły 4 osoby, a jedna nadal nie podjęła decyzji. W sumie zaszczepionych zostało 76 pensjonariuszy.

Joanna Wołyńska dyrektor DPS w Ślesinie:
„Szczepienia przebiegały bardzo sprawnie i bezpiecznie. Nad wszystkim czuwał lekarz rodzinny, który na podstawie wywiadu i badania mieszkańców dokonał ich kwalifikacji do szczepienia. Okazało się, że z powodu przeciwskazań, 18 osób zostanie zaszczepionych w późniejszym terminie. Pierwszą dawkę preparatu przyjęło 76 pensjonariuszy. U nikogo nie wystąpiły niepożądane odczyny poszczepienne. Wszyscy zaszczepieni mieszkańcy czują się dobrze.”

Drugą dawką preparatu Pfizer pensjonariusze otrzymają w dniach 9 i 10 lutego 2021 r.

 

 

 

źródło:powiat.konin.pl

Komentarze są wyłączone.