Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Sezon Konińskiego Roweru Miejskiego rozpoczęty.

Rozpoczął się czwarty sezon Konińskiego Roweru Miejskiego. Do dyspozycji mieszkańców jest 95 rowerów dostępnych przy 11 stacjach. System obsługuje spółka Nextbike Polska.

W tym roku została podpisana nowa umowa między Miastem a Operatorem systemu, aby mieszkańcy mogli dalej cieszyć się tym zdrowym i ekologicznym środkiem transportu.

Aby korzystać z rowerów miejskich należy zarejestrować konto a następnie wpłacić na nie 10 zł opłaty inicjalnej. Rowery można wypożyczyć korzystając z aplikacji mobilnej Nextbike, która jest dostępna do pobrania na smartfony. Wypożyczenie roweru do 30 minut jest bezpłatne. Od 31 do 60 minuty należy zapłacić 1 zł. Druga godzina to 2 zł. Trzecia godzina to koszt 3 zł. Czwarta i każda kolejna godzina to 4 zł.

Lista stacji:
- Poznańska
- Zakładowa
- Dworcowa
- Paderewskiego
- Al. 1 Maja
- Kard. Stefana Wyszyńskiego
- Ks. Jerzego Popiełuszki
- Bulwar Nadwarciański
- Grunwaldzka
- Park im. F. Chopina
- Józefa Piłsudskiego

Nextbike Polska:
„System rowerów miejskich obsługiwany przez firmę Nextbike Polska, największego dostawcę i operatora sieci wypożyczalni w kraju, gości w Koninie już od sierpnia 2018 roku. Przez te lata dołączyło do niego ponad 8,5 tysiąca zarejestrowanych użytkowników, którzy łącznie przez ostatnie lata wynajmowali konińskie jednoślady ponad 100 tysięcy razy – liczymy, że nowy sezon przyniesie ze sobą kolejne rekordy wypożyczeń”.

 

 

Miasto Konin

Komentarze są wyłączone.