Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Siedziba PGKiM po remoncie.

Siedziba PGKiM po remoncie.

W siedzibie PGKiM sp. z o.o. w Koninie przy ul. M. Dąbrowskiej, doszło do wielu pozytywnych zmian za sprawą przeprowadzonego ostatnio remontu. Firma zakupiła też nową śmieciarkę.

Oficjalny odbiór inwestycji odbył się 10 września i uczestniczyli w nim Prezydent Konina Piotr Korytkowski, przewodniczący Rady Miasta Tadeusz Wojdyński oraz przewodnicząca Rady Nadzorczej PGKiM Wioletta Cieślak.

Odnowiony budynek ma nową elewację, został docieplony i wzmocniony, pojawił się podjazd dla osób z niepełnosprawnościami oraz budki lęgowe dla jerzyków. Przystąpiono również do realizacji zadania związanego z eksploatacją budynku wynikającego z zaleceń kontroli Państwowej Straży Pożarnej w Koninie, mającego na celu poprawę bezpieczeństwa pożarowego wewnątrz biurowca.

Na drogi wyjechała nowa śmieciarka kupiona przez PGKiM. Została zbudowana na podwoziu Scania o mocy 280 KM i normie spalin EURO6. Pojazd został wyposażony w zabudowę z urządzeniem zasypowym tylnym, przeznaczonym do opróżniania pojemników od 80-1100 l. Skrzynia ładunkowa została wykonana z odpornej na odkształcenia i ścieranie blachy, może pomieścić do 16 m3 odpadów. Stopień zagęszczenia odpadów 1:5 z możliwością regulacji w zależności od rodzaju odpadów. Koszt zakupu 655 tys. zł.

Remont kosztował ponad 804 tys. zł, z czego ponad 220 tys. zł to wkład własny spółki, reszta została sfinansowana w ramach programu Jessica 2. Wykonawca prac -  firma Usługi Ogólnobudowlane Damian Pieszak z Liśca Małego.

 

 

 

 

 

źródło/zdj:Miasto Konin

Komentarze są wyłączone.