Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Stacja Uzdatniania Wody w Koninie oddana do użytku.

Modernizacja Stacji Uzdatniania Wody Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Koninie dobiegła końca. Remont trwał dwa lata i kosztował 41 mln złotych.

Oficjalne stację oddano do 21 marca. Zanim jednak ruszyła przebudowa całego procesu technologicznego, przygotowania zajęły prawie 6 lat.

Zbigniew Szymczak, prezes zarządu PwiK;
„Problem finansowania modernizacji rozwiązaliśmy dzięki bardzo przychylnej postawie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, z którego pozyskaliśmy pożyczkę w wysokości 25 423 000 zł oraz Wojewódzkiego FOŚiGW, który udzielił nam pożyczki w wysokości 8 695 000 zł. Ze środków własnych dołożyliśmy 8 695 000 z ł. Bardzo dziękujemy obu instytucjom za zrozumienie i głęboką przychylność.”

Prezes Szymczak dodał, że w latach 2012-21 nakłady na inwestycje prowadzone przez PWiK wyniosły 203 mln zł. Bardzo emocjonujące było zakończenie wystąpienia prezesa przedsiębiorstwa, który odniósł się do sytuacji w Ukrainie. Przypomniał, że jeszcze kilkanaście miesięcy temu w Koninie gościła delegacja „wodociągowców” z Czernichowa.

„Członkowie tej delegacji zapoznali się szczegółowo z naszymi przedsięwzięciami i stwierdzili, że bardzo odpowiada im ten kierunek modernizacji, który chcieliby zastosować u siebie. Niestety, 14 marca dotarła do mnie wieść o zbombardowaniu przez wojska rosyjskie czernichowskiej stacji pomp i śmierci czterech osób… Mam jednak nadzieję że już wkrótce będziemy mogli pomóc naszym ukraińskim przyjaciołom nie tylko w odbudowie urządzeń, ale także pełnej modernizacji infrastruktury w ich mieście”

Gratulacje z osiągnięć modernizacyjnych konińskiego PWiK złożyli m.in. poseł Leszek Galemba oraz prezydent Konina Piotr Korytkowski. Popłynęły one także od Rady Nadzorczej i przedstawicielek Funduszu oraz wykonawców i firm współpracujących. Przedsiębiorstwo specjalnymi dyplomami wyróżniało najbardziej zaangażowanych pracowników, a tych, którzy przyczynili się w walny sposób do zakończenia modernizacji uhonorowało statuetka „Kropelka Pewiczanki”. Uczestnicy uroczystości mieli też okazję do zapoznania się z efektami modernizacji, w czasie zwiedzania przedsiębiorstwa.

 

 

Miasto Konin

Komentarze są wyłączone.