Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Stacjonarne biletomaty w Koninie.

Stacjonarne biletomaty w Koninie.

Miejski Zakład Komunikacji w Koninie oddał do użytku pięć stacjonarnych biletomatów przystosowanych do płatności bezgotówkowych.

Nowe biletomaty stacjonarne pojawiły się na przystankach w pobliżu ważnych punktów: w pobliżu dworca PKP, na Wyszyńskiego niedaleko szpitala, w sąsiedztwie targowiska  w starej części Konina, na Zatorzu przy ulicy Chopina - przystanek Szeligowskiego oraz koło Ferio Konin. Mają wgrane komunikaty w czterech językach: polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim. Bilety drukowane są na specjalnym papierze.

Monika Kosińska, kierownik Działu Marketingu i Sprzedaży w MZK:
„Takiego biletu nie kupimy nigdzie indziej. Dla nas była przygotowana forma graficzna, a także papier. Został wyprodukowany w taki sposób, żeby był trudny do podrobienia.”

Zaraz po oddaniu urządzeń do użytku automat przy ul. Szarych Szeregów przetestowali prezydent Konina Piotr Korytkowski, który kupił bilet z numerem 2 oraz prezes zarządu MZK Magdalena Przybyła.

Prezydent Konina Piotr Korytkowski:
„Polecam tę formę zakupu. Jest bardzo wygodna. Dla wielu osób płatności bezgotówkowe to norma, więc na pewno chętnie z nich skorzystają. Interfejs jest bardzo intuicyjny, więc nikt nie powinien mieć problemów z obsługą urządzenia.”

W automatach kupimy każdy rodzaj biletu - zarówno jednoprzejazdowy, jak i okresowy. Można za niego zapłacić kartą lub BLIK-iem.

Prezes MZK w Koninie, Magdalena Przybyła:
„ Będzie jeszcze tych biletomatów sześć. Na razie rozważamy różne lokalizacje. Wsłuchujemy się w głosy naszych pasażerów i mieszkańców, którzy wskazują, gdzie takie automaty powinny stanąć. Natomiast musimy też zwrócić uwagę na możliwości infrastrukturalne. Do przyłączenia biletomatów potrzebny jest stabilny prąd.”

Pod koniec kwietnia rozpocznie się montaż bezgotówkowych biletomatów mobilnych w autobusach. Do końca czerwca 2021 w każdym autobusie można będzie kupić bilet jednoprzejazdowy. MZK zapewnia, że nadal działały będą kioski biletowe, a w niektórych autobusach wciąż będzie można zapłacić w biletomacie bilonem.

Automaty wyprodukowała firma Mera-Systemy. Są bardzo solidnie i estetycznie zaprojektowane, opatrzone herbem Miasta Konina.

 

 

 

źródło/zdj:Miasto Konin

 

Komentarze są wyłączone.