Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Stypendium Starosty Konińskiego.

Stypendium Starosty Konińskiego to wsparcie dla uzdolnionej młodzieży. W tym roku skorzysta z niego 152 uczniów.

Stypendium Starosty Konińskiego ustanowione zostało przez Radę Powiatu w 2002 roku i funkcjonuje nieprzerwanie do dziś. Od 2014 r. przyznawane jest według kryteriów „Powiatowego Programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół powiatu konińskiego".

Zgodnie z jego regulaminem, kandydatów do stypendium typują szkoły. Złożoną dokumentację rozpatruje pod względem formalnym Wydział Edukacji i Spraw Społecznych.
Ostateczną listę stypendystów zatwierdza zarząd powiatu. Do tej pory, akty stypendialne uczniowie otrzymywali podczas uroczystego spotkania w starostwie, teraz – ze względu na pandemię, otrzymają je drogą pocztową. Starosta Stanisław Bielik spotka się jednak w urzędzie z delegacjami ze szkół.
Starosta koniński Stanisław Bielik:
„ Pandemia koronawirusa zmusza nas do przystosowania się do okoliczności, których nigdy wcześniej nie doświadczyliśmy. Z powodu sytuacji epidemicznej postanowiliśmy przyjąć inną formułę wręczenia stypendiów. Nie spotkamy się ze wszystkimi nagrodzonymi uczniami, ale w znacznie mniejszym gronie: z dyrektorami szkół i kilkuosobową delegacją młodzieży. Choć w symboliczny sposób chcemy podkreślić rangę tego wydarzenia i wyrazić nasze uznanie oraz podziękowania stypendystom i ich nauczycielom za efekty całorocznej pracy.”

Spotkanie, podczas którego nastąpi ogłoszenie listy stypendystów oraz przekazanie aktów nadania Stypendiów Starosty Konińskiego na 2021 r., odbędzie się 25 lutego o godzinie 11.00 w sali 252 starostwa.

 

 

 

źródło/zdj:powiat.konin.pl

Komentarze są wyłączone.