Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Światowy Dzień Ziemi – SprzątaMY Konin.

#SprzątaMY_Konin to akcja zorganizowana na Światowy Dzień Ziemi. Jej realizatorem jest Urząd Miejski w Koninie.

#SprzątaMY_Konin to działanie polegające na włączaniu chętnych do sprzątania swojego najbliższego otoczenia. Uczestników zachęca się do wrzucania zdjęć z workami wypełnionymi zebranymi śmieciami na FB i oznaczenia ich hasztagiem #SprzątaMY_Konin. 20 osób, które jako pierwsze wrzucą takie zdjęcia w komentarzach pod naszym postem o akcji na FB: Konin. Tu płynie energia otrzyma upominki.

Nieczystości można dostarczyć do jednego z dwóch konińskich Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów: przy ul. Sulańskiej oraz M. Dąbrowskiej. Jeżeli zostanie zebranych kilka bądź więcej worków z odpadami, należy zgłosić ten fakt do Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego (tel. 63 240 13 71 od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30). W takim przypadku pracownicy PGKiM odbiorą śmieci i dostarczą je do spalarni.

W Koninie zorganizowano już cztery akcje:
- „Sprzątamy Wartostradę” - 24 kwietnia
- sprzątanie kanału Ulgi - 24 kwietnia
- Leśne wiosenne porządki - 1 maja, Zatorze
- sprzątanie hałd i Jeziorka Zatorze - 8 maja

 Zastępca Prezydenta Konina, Witold Nowak:
„Obserwujemy wiele oddolnych proekologicznych inicjatyw. One są bardzo cenne, bo pokazują, że zależy nam na życiu w czystym, bezpiecznym otoczeniu. Proponujemy więc wszystkim chętnym, by przyłączyli się do spontanicznego przedsięwzięcia #SprzątaMY_Konin, którego w Koninie jeszcze nie było.”

 

 

 

 

źródło:Miasto Konin

Komentarze są wyłączone.