Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Święto Niepodległości w Koninie – koncert online.

Zbliża się 11 listopada, Święto Niepodległości. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa odbędzie się w innej formule.

„Włącz się w Niepodległość” to koncert online przygotowany przez Miasto Konin, abyśmy mogli wspólnie świętować Dzień Niepodległości.

Witold Nowak, Zastępca Prezydenta Konina:
" Zgodnie z obowiązującymi przepisami epidemicznymi i zasadami bezpieczeństwa nie możemy zaprosić mieszkańców Konina na obchody, jakie miały miejsce w poprzednich latach. Chcemy jednak wspólnie świętować tak ważny dzień, jakim jest 102. rocznica
odzyskania przez Polskę niepodległości. Dlatego przygotowaliśmy koncert online „Włącz się w Niepodległość”."

Koncert rozpocznie się 11 listopada w samo południe na portalu społecznościowym Facebook. Równolegle będzie wyemitowany na profilach partnerów projektu: Miasta Konin, Konińskiego Domu Kultury, Orkiestry Dętej PAK KWB Konin i portalu LM.pl.

Witold Nowak: " To będzie muzyczna podróż, w której posłuchamy pieśni i piosenek patriotycznych towarzyszących Polakom w powstaniach i działaniach wojennych. Serdecznie zapraszam mieszkańców Konina do świętowania online. Mam nadzieję, że
w przyszłym roku sytuacja pozwoli na uczczenie Narodowego Święta Niepodległości w bardziej uroczysty sposób".

Jednocześnie o godzinie 10.00 w kościele św. Bartłomieja w Koninie odprawiona zostanie Msza św. za Ojczyznę, po której władze miasta złożą kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego i pod pamiątkową tablicą przy Domu Zemełki.

 

 

źródło/zdj.Miasto Konin

Komentarze są wyłączone.