Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Święto Niepodległości w Koninie.

Święto Niepodległości w Koninie.

11 Listopada-Święto Niepodległości. Dzień radości i uroczystych obchodów. W tym roku pandemia koronawirusa uniemożliwiła
huczne świętowanie Dnia Niepodległości.

Pomimo braku możliwości zgromadzeń i wspólnego świętowania, odbył się koncert online „Włącz się w Niepodległość” w wykonaniu Orkiestry Dętej PAK KWB Konin, który rozpoczął się o godzinie 12.00 na portalu społecznościowym Facebook, na profilach partnerów projektu: Konin Tu płynie energia, Koniński Dom Kultury KDK Konin, Orkiestra Dęta PAK KWB Konin.
Na koncert zapraszał Zastępca Prezydenta Konina, Witold Nowak:
"Warto choćby w ten sposób wspólnie świętować tak ważny dzień, jakim jest 102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. To będzie muzyczna podróż, w której posłuchamy pieśni i piosenek patriotycznych towarzyszących Polakom w powstaniach i działaniach wojennych. Serdecznie zapraszam mieszkańców Konina do świętowania on-line. Mam nadzieję, że w przyszłym roku sytuacja pozwoli na uczczenie Narodowego Święta Niepodległości w bardziej uroczysty sposób."

Obchody rozpoczęły się w w kościele św. Bartłomieja uroczystą mszą św. za Ojczyznę. Następnie władze miasta i delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Dalej przemaszerowali na Plac Wolności, gdzie pod pamiątkową tablicą przy Domu Zemełki złożono kwiatów i zapalono znicze.
Delegacja Zjednoczona Prawica złożyła kwiaty i znicze pod pomnikiem księdza Maksyma Tarejwy.
Zenon Chojnacki:" Trzeba odbudować Polskę na zachowanie trzech wartości: Bóg, Honor i Ojczyzna. To nie czas by naród był
rozdwojony na dwie część tylko się jednoczył."

 

 

Komentarze są wyłączone.