Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Szansa na nowoczesne biblioteki w Koninie.

Przyzwyczailiśmy się, że biblioteka to wypożyczalnia książek. Jednak już od dawna biblioteki pełnią także inne funkcje, a wraz z rozwojem technologii informatycznych, zmieniają także sposób działania. Nowoczesna biblioteka to placówka interdyscyplinarna, wyposażona w nowoczesne urządzenia.

Takie chcą być filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie, które biorą sprawy w swoje ręce i składają wnioski do Konińskiego Budżetu Obywatelskiego. Wszystko po to, aby walczyć z wykluczeniem cyfrowym dzieci i młodzieży, proponując im interesujące zajęcia
w bibliotece.

Taki cel stawiają sobie filie: Chorzeń i Medyczna, działająca w Szpitalu.  Jeszcze śmielsze pomysły mają filia "Siódemka" przy ul. Sosnowej, oraz "Gosławice-Zamek". Tam mają powstać strefy multimedialne.

Z pewnością łatwiej będzie skłonić dzieci i młodzież do czytania, zachęcając ich do tego zabawą.

Ponadto, tradycyjnie, złożony został wniosek na zakup nowych książek, m.in. nowych lektur szkolnych.

Apelujemy do naszych widzów o głosowanie na projekty Miejskiej Biblioteki Publicznej: nr 8 – doposażenie czytelni w filii Chorzeń i Medycznej, nr 11 – Jestem aktywny, czytam, głosuję oraz nr 19 – Strefa multimedialna dla dzieci i młodzieży w filii "Siódemka" i filii "Gosławice – Zamek".  Wszystkie projekty znajdują się na liście projektów małych.

Głosowanie elektroniczne trwa od 1 do 8 września do godziny 18, natomiast osobiście głosować można w lokalach wyborczych w niedzielę 8 września w godzinach 9.00 – 18.00. Szczegóły na stronie Konińskiego Budżetu Obywatelskiego.

Komentarze są wyłączone.