Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Szpital w Turku tylko dla pacjentów z COVID-19. Protest mieszkańców.

Szpital w Turku tylko dla pacjentów z COVID-19. Protest mieszkańców.

Na mocy zarządzenia wojewody wielkopolskiego, z dniem 23 października 20202 r., szpital w Turku zostanie przekształcony
w placówkę dedykowaną walce z COVID-19.

Decyzją wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka, od piątku 23 października, szpital w Turku będzie dedykowany wyłącznie pacjentom z COVID-19. Decyzja ta, nie była konsultowana z pracownikami placówki. W sobotę 17 października do Starostwa Powiatowego w Turku, wpłynęła decyzja wojewody.

Krzysztof Sobczak, dyrektor SP ZOZ w Turku: "Wojewoda swoich decyzji nie konsultuje z nikim, przekazał ją do wiadomości dyrektora szpitala oraz starosty".
"To decyzja z klauzulą natychmiastowej wykonalności. Co prawda przysługuje odwołanie od niej do ministra zdrowia, ale ono nie wstrzymuje od wykonania decyzji".

Oprócz szpitala w Turku, w placówki jednoimienne przekształcone zostaną szpitale: przy ul. Polnej w Poznaniu, Wolicy, Pleszewie, Słupcy, Krotoszynie. W Poznaniu funkcjonuje już szpital przy ulicy Szwajcerskiej. W sumie będzie 1200 dodatkowych łózek dla
pacjentów zakażonych SARS-CoV-2, w tym 156 łóżek ( sześć intensywnej terapii z respiratorami) zapewni szpital w Turku.

Krzysztof Sobczak, dyrektor SP ZOZ w Turku: "W sytuacji nagłych przypadków, gdy pacjenci przyjeżdżać będą do pogotowia, zespół ratownictwa medycznego w porozumieniu z dyspozytorem Centrum Powiadamiania Ratunkowego, będzie transportował chorego do wyznaczonego szpitala. To będzie wyglądało podobnie jak do tej pory, gdy pacjent wymagał specjalistycznej pomocy, której w Turku otrzymać nie mógł i wtedy wieziony było do placówki, która ją zapewniała. Od piątku w szpitalu przebywać będą pacjenci covidowi, więc nie ma możliwości, żeby ktoś z zewnątrz się po nim przemieszczał".

Dzisiaj, 21 października o godzinie 14.00, przed Starostwem Powiatowym w Turku rozpoczął się protest mieszkańców przeciwko przekształceniu szpitala. Staroście Dariuszowi Kałużnemu została przekazana petycja. Zebrano ponad tysiąc podpisów.
Przed Starostwo Powiatowe przyjechali również ciągnikami rolnicy, którzy w dalszym ciągu protestują przeciwko "Piątce dla zwierząt".

Komentarze są wyłączone.