Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Transatlantyk – Łódź w podróży!

Od 19 do 21 lipca po raz drugi "Transatlantyk - Łódź w podróży" dotrze do Zagrody Borowo.

Spotkanie z Michałem Koterskim, Filmowa kolacja w Zagrodzie Borowo, nocne kino na Bulwarze, pokazy i warsztaty dla najmłodszych w kinach Centrum i Oskard Kameralnie. Zapraszamy na tegoroczną edycję Festiwalu Transatlantyk-Łódź w podróży w Koninie od 19 do 21 lipca.

Po raz drugi Transatlantyk - Łódź w podróży dotrze do Zagrody Borowo. W programie jest Filmowa kolacja, spotkanie z Michałem Koterskim i pokaz filmu „7 uczuć”. To najnowszy film Marka Koterskiego oparty na zaskakującym i brawurowym pomyśle. To wyjątkowa, ważna, mądra, wzruszająca, ale i pełna charakterystycznego dla Marka Koterskiego humoru produkcja z gwiazdorską obsadą. W postać Adasia Miauczyńskiego po raz pierwszy wcielił się Michał Koterski. Jego rodziców brawurowo zagrali Maja Ostaszewska i Adam Woronowicz. W pozostałych rolach zobaczymy m.in. Marcina Dorocińskiego, Katarzynę Figurę, Małgorzatę Bogdańską, Gabrielę Muskałę, Roberta Więckiewicza, Andrzeja Chyrę, Tomasza Karolaka, Sonię Bohosiewicz, Joannę Kulig, Łukasza Simlata, Edytę Herbuś, Magdalenę Cielecką, Cezarego Pazurę i wielu innych artystów.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji Festiwalu Transatlantyk jest „Lądowanie na Księżycu i inne zawieszone sny”. 50 lat po historycznej misji Apollo twórcy wydarzenia zastanawiają się nad małymi i dużymi marzeniami, które dziś poruszają naszą wyobraźnię... Doskonałym pretekstem do podjęcia dyskusji jest kino, które żyje z marzeń. Co porusza wyobraźnię Michała Koterskiego? Tego dowiemy się 19 lipca o 20.00 w Zagrodzie Borowo. Wejściówki (10 zł) na Filmową kolację będzie można zdobyć w kasach Kina Centrum oraz Kina Oskard Kameralnie. Na fanpage’ach: CKiS Epicentrum Kultury, Kina Centrum i Konin I love it rozdamy także zaproszenia.

Transatlantyk- Łódź w podróży to także kino w plenerze. 20 lipca o 22.00 zapraszamy na Bulwar Nadwarciański, gdzie będzie można zobaczyć film „Tully”. Czterokrotnie nominowany do Oscara reżyser Jason Reitman („Juno”, „W chmurach”) powraca z bezpretensjonalną, niezależną komedią opowiadającą o trudach macierzyństwa. Główną bohaterką obrazu jest matka trójki dzieci, której z pomocą przychodzi troskliwa i nieprzewidywalna niania. W głównych rolach występują laureatka Nagrody Akademii Charlize Theron ("Monster") oraz Mackenzie Davis ("Blade Runner 2049").
W tym roku podczas festiwalu edukujemy młodych widzów. Dedykujemy im pokazy i warsztaty filmowe w niedzielę 21 lipca. Spotkanie dla dzieci rozpocznie pokaz filmu ,,Kacper i Emma szukają skarbu”. Na seans Kino Centrum zaprasza o godz. 11.00. Kacper i Emma to para dzieciaków, które najlepiej wiedzą jak sprawić sobie frajdę. Pakują swoje ulubione pluszaki i wyruszają przygodzie na spotkanie. Zdobywają górskie szczyty, biwakują, poznają dzikie zwierzęta, a to wszystko w atmosferze dobrej zabawy, harców i dużej dawki śmiechu.
Także w niedzielę 21 lipca o 13.30 Kino Oskard zaprasza na pokaz filmu ,,Basia 2”. Basia to pięcioletnia bohaterka każdego przedszkolaka. Ma charakterek, pluszowego przyjaciela Miśka Zdziśka, uwielbia żelki i ubrania w paski. Codziennie wymyśla coś nowego…
Pokazom towarzyszyć będą bezpłatne warsztaty filmowe, które odbędą się po projekcjach. Poprowadzą je animatorzy projektu ,,Dzieciaki w Centrum” z Konińskiego Domu Kultury. Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Liczba miejsc jest ograniczona. Zaproszenia do udziału w akcji będzie można odbierać w kasach kin.

Organizatorami Transatlantyk – Łódź w podróży są Miasto Konin, Koniński Dom Kultury i Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.

Komentarze są wyłączone.