Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Trwa 29.finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Koninie.

To już 29.finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wspaniała akcja Jurka Owsiaka, która objęła niemalże cały świat. Finał z głową – takie jest hasło 29. Finału WOŚP. W Koninie i powiecie, na ulicach kwestuje 300 wolontariuszy.

Z samego rana obyła się odprawa online wolontariuszy, którzy zostali poinstruowani, w jaki sposób kwestowanie będzie bezpieczne. Następnie w Galerii nad Jeziorem odebrali puszki, identyfikatory i pakiety wolontariusza. Każdy wolontariusz miał wyznaczoną godzinę odbioru puszki i gadżetów.
W skład pakietu wchodzą: puszka opatrzona plombami, maska ochronna, rękawiczki jednorazowe, smycz do identyfikatora, flaga WOŚP, pocięte serduszka i słodycze. W tym roku ze względów bezpieczeństwa, nie wolno przyklejać darczyńcom serduszek.

Justyna Kałużyńska, dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Koninie i szefowa sztabu:
”Gra z nami 300 wolontariuszy. To Wy jesteście bohaterami dnia. Od Waszej energii i zaangażowania zależeć będzie dzisiejsza zbiórka. Pamiętajcie, jesteśmy profesjonalni i odpowiedzialni. Mamy w sobie fantastyczną moc i udowadniamy, że dzisiaj jesteśmy razem!”

W tym roku Fundacja zbiera pieniądze na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany tej dziedzinie medycyny.

Wydarzenia z konińskiej WOŚP będzie można zobaczyć w internecie. Będą to występy lokalnych artystów, dzieci i młodzieży ze szkół wokalnych i tanecznych, pokazy fryzur, tworzenia biżuterii czy sushi oraz rozmowy za zaproszonymi gośćmi. W tym roku finał online zakończy licytacja tortu w wykonaniu Cukierni u Toma. W 29. Finał włączyły się także konińskie morsy, które morsować będą indywidualnie oraz motocykliści i właściciele zabytkowych samochodów, którzy wezmą udział w happeningu ulicami Konina. Przejadą wokół Ronda WOŚP.

Transmisję 29. Finału online będzie można oglądać 31 stycznia od godziny 14.00 w internecie, m.in. na fanpage’u CKiS – Epicentrum Kultury.

 

 

 

 

Komentarze są wyłączone.