Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Trwa remont Domu Zemełki.

Trwa przebudowa i rozbudowa zabytkowego Domu Zemełki w Koninie, którą wykonuje firma ARKON-BUD sp. z o.o. sp.k. z Gniezna.

Dom Jana Zemełki, doktora medycyny, społecznika, darczyńcy, przez lata pełnił różne funkcje. Ostatnio znajdowało się tam Wojewódzkie Biuro Geodezji i Terenów Rolnych w Poznaniu oraz Powiatowe Biuro Geodezji. Od 2014 roku Miasto Konin jest wyłącznym właścicielem nieruchomości. Przez kilka ostatnich lat budynek nie był użytkowany.

Do tej pory budowlańcy zdemontowali już stare ścianki działowe i naruszone przez korniki elementy konstrukcji dachowej. We wtorek 26 stycznia, pracownicy oczyszczali strych ze spróchniałych desek i elementów konstrukcyjnych. Po zdjęciu poszczególnych elementów więźby dachowej , okazało się że w całości trzeba będzie wymienić je na nowe, ponieważ tak bardzo zniszczona jest ta konstrukcja.

Docelowo Dom Zemełki ma być przeznaczony na cele kulturalne i związane z dziedzictwem kulturowym. Ma się w nim mieścić Inkubator Aktywności Kulturalnej z Multimedialnym Podziemiem, z Interaktywną Galerią Miejską, Kuchnią Artystyczną, Salą Kameralną i Gościńcem Artystycznym z pokojami hostelowymi.

Miasto Konin zdobyło na ten projekt dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 wynoszące prawie osiem milionów złotych.

 

 

 

 

źródło/zdj:Miasto Konin

Komentarze są wyłączone.