Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Tymczasowa zmiana trasy dla linii “53” i “55”.

Miejski Zakład Komunikacji w Koninie informuje o czasowej zmianie organizacji ruchu w obrębie skrzyżowania ulic Przemysłowej i Paderewskiego w Koninie, od piątku 16 października od godz. 20:00 do poniedziałku 19 października do godz. 05:00. Zmianie ulegnie trasa przejazdu autobusów linii "53" i "55".

W związku z budową połączenia ul. Paderewskiego z ul. Wyzwolenia, zaszła konieczność czasowej zmiany organizacji ruchu. Od
piątku 16 października od godz. 20:00, ulica Paderewskiego będzie całkowicie zamknięta dla ruchu kołowego na odcinku od ulicy Przemysłowej do przejazdu kolejowego. Utrudnienia potrwają do poniedziałku 19 października do godz. 05:00.

Zmianie ulegnie trasa przejazdu autobusów linii "53" i "55" oraz wyłączone zostanie użytkowanie przystanków Torowa przy ul. Paderewskiego.

Autobusy linii "53" pojadą zmienioną trasą z kierunku Kazimierz Biskupi objazdem, począwszy od Ronda WOŚP przez ulice Chopina, Wiadukt Briański, Spółdzielców, Kolbego, Kolejową, Przemysłową do Ronda Solidarności i dalej już właściwą trasą, przez Dworzec PKP w kierunku Starówki. W przeciwnym kierunku linia 53 pojedzie analogiczną trasą. Pasażerów korzystających dotychczas
z przystanków Torowa przy ul. Paderewskiego (okolice Rodzinnych Ogródków Działkowych) prosi się korzystanie z przystanków Szymanowskiego lub przy Galerii nad Jeziorem.

Linia "55" pojedzie zmienioną trasą, omijając Zatorze. Z kierunku północnego pojedzie ulicą Przemysłową, Kolejową do Dworca PKP, następnie przez Dworcową, Alejami 1. Maja i na Kleczewskiej wróci na swoją dalszą trasę. W przeciwnym kierunku trasa wiedzie tak samo. Linia 55 nie będzie w tym czasie obsługiwała przystanków: Torowa, Szeligowskiego, Zatorze, Sąd Rejonowy i Wiadukt Briański. Pasażerów udających się do i z Zatorza, prosi się o korzystanie z przystanku Dworzec PKP i przesiadanie się na inne linie jadące przez Zatorze.

Ważne!
Zarówno linia 53, jak i 55 będą się zatrzymywały na trasie objazdu, wyłącznie na przystanku Dworzec PKP, omijając przystanki, które nie są w ich rozkładzie. Rozkład jazdy dla przystanków poza trasą objazdu pozostaje bez zmian.

Komentarze są wyłączone.