Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Uczniowie z Żychlina wrócili ze stażu w Hiszpanii.

Uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie z klas technikum reklamy, ekonomicznego, hotelarstwa oraz żywienia i usług gastronomicznych właśnie wróciło z 3-tygodniowych praktyk w Maladze w Hiszpanii.

EuroMind zagwarantował ciekawe miejsca pracy dostosowane do profilu kształcenia i potrzeb rynku pracy. Uczniowie zdobywali doświadczenie zawodowe, szkolili języki - angielski i hiszpański, nawiązywali nowe znajomości, przełamywali bariery w kontaktach międzyludzkich, uczyli się samodzielności i podziwiali kulturę Hiszpanii. Praktyki w zagranicznych przedsiębiorstwach są zawsze ciekawym wyzwaniem dla uczniów, ponieważ poznają obowiązujące tam standardy oraz organizację pracy. Pracują na różnych stanowiskach oraz wykonują różne zadania, dzięki czemu zdobywają nową wiedzę i umiejętności.

Grupa w ramach projektu miała zagwarantowane, oprócz zakwaterowania, pełnego wyżywienia, biletów na transport komunikacją miejską, również bogaty program kulturowy. Młodzież poznała uroki Malagi, Kadyksu oraz Granady. Podziwiała architekturę, zabytki oraz pozostałości kultury arabskiej na Półwyspie Iberyjskim. Wyjście na Tapas Night, churrosy, było miłym przeżyciem kulinarnym, a wieczór na Flamenco Show niezapomnianym doznaniem artystycznym. Pobyt uczniów ZSEU w malowniczej Andaluzji na pewno będzie bogatym doświadczeniem zawodowym i osobistym. Młodzież na zakończenie stażu otrzymała Certyfikat Europass Mobilności, który wykorzysta w swojej kariery zawodowej.

Wyjazd dla 20 uczniów finansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”.

 

 

 

 

 

powiat.konin.pl

 

Komentarze są wyłączone.