Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Udana „Farbiszówka”.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie zorganizowała charytatywny kiermasz książek używanych „Farbiszówka”, który odbył się w dniach 12 - 13 sierpnia 2021 roku.

„Farbiszówka” to kiermasz książek używanych, którego cały zysk został przeznaczony na leczenie Ani Farbisz. Już pierwszego dnia akcja przyniosła 2,5 tys. złotych Włączyli się w nią koninianie, którzy nie tylko kupowali książki , z których każda była wyceniona na 2 zł, ale dowozili też części swoich księgozbiorów.

Pracownicy MBP w Koninie:
„Jesteśmy niezwykle zaskoczeni sukcesem „Farbiszówki”. Kolejny raz koninianie udowodnili, że uwielbiają książki i… pomaganie bliźnim.”

W „Farbiszówkę” włączyli się także konińscy fotografowie. Ich zdjęcia i albumy, przekazane na stoisko, niemal natychmiast znalazły nabywców. Wśród ofiarodawców znaleźli się m.in. Ania Małkowcz, Franek Kupczyk, Maciej Sypniewski, Wojtek Ziemski, Mariola Liberkowska, Mirosław Jurgielewicz oraz członkowie Konińskiego Klubu Fotograficznego CKiS. Są też zdjęcia i pocztówki autorstwa Kasjana Farbisza młodszego.

Zebrane w ten sposób pieniądze pomogą w rehabilitacji Ani Farbisz, której roczny koszt to prawie 100 tys. złotych.

 

 

 

 

 

 

źródło/zdj:Miasto Konin

Komentarze są wyłączone.