Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

W wielkopolskich parafiach zaszczepiono 1409 osób.

W wielkopolskich parafiach zaszczepiono 1409 osób.

W ramach akcji szczepień przeciw COVID-19, która odbyła się na terenie 10 wielkopolskich parafii, zaszczepionych zostało 1409 osób.

W minioną niedzielę na terenie 10 wybranych parafii diecezji kaliskiej oraz włocławskiej odbyła się akcja szczepienna, w ramach której można było zaszczepić się jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson, bez potrzeby wcześniejszej rejestracji.
Szczepienia odbyły się między innymi na terenie parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Dobrej, parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kłodawie, parafii pw. św. Jakuba Większego Apostoła w Święciechowie, czy też parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Iwanowicach.

Wojewoda Wielkopolski, Michał Zieliński:
„ Dziękuję wszystkim zaangażowanym w organizację punktów szczepień przy kościołach. To ważne, aby jak największy odsetek społeczeństwa został zaszczepiony. Każdy zaszczepiony to potencjalnie od kilku do kilkunastu osób uchronionych przed zarażeniem. Szczepiąc się, zyskasz wewnętrzny spokój, wynikający z bezpieczeństwa własnego i najbliższych.”

Zaszczepionych zostało 1409 osób.
- Turek - 300 zaszczepionych
- Dobra - 260 zaszczepionych
- Iwanowice - 181 zaszczepionych
- Kłodawa - 149 zaszczepionych
- Koło - 140 zaszczepionych
- Święciechowa - 135 zaszczepionych
- Rydzyna - 95 zaszczepionych
- Koźminek - 60 zaszczepionych
- Brzeziny - 49 zaszczepionych
- Umień - 40 zaszczepionych

Po otrzymaniu szczepionki każdy zaszczepiony otrzymał Unijny Certyfikat COVID, który ułatwia poruszanie się między krajami Unii Europejskiej, a także do Islandii, Norwegii, Szwajcarii i Liechtensteinu.

 

 

 

 

 

źródło:poznan.uw.gov.pl

Komentarze są wyłączone.