Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

We Wrześni powstają nowe mieszkania.

W ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus”, we Wrześni powstanie sto nowoczesnych mieszkań. W piątek, 5 lutego 2021 r. ,wicewojewoda wielkopolski Maciej Bieniek wraz z wiceminister rozwoju, pracy i technologii Anną Kornecką, uczestniczyli w uroczystym wmurowaniu aktu erekcyjnego pod rozpoczętą już budowę.

Dwa czterokondygnacyjne obiekty powstaną we wschodniej części miasta, w otoczeniu nowej zabudowy mieszkaniowej na osiedlu przy ulicy Bronisławy Śmidowicz.

Maciej Bieniek, wicewojewoda wielkopolski:
„ Wśród wielu działań społecznych rządu Zjednoczonej Prawicy, paleta programów pod wspólną nazwą „Mieszkanie Plus” jest jednym z bardziej wymagających i złożonych w realizacji. To, co jest istotną cechą programu, to nakierowanie na mniejsze ośrodki miejskie, które często omijane są przez rynkowych potentatów. Dlatego cieszę się, że możemy gościć dzisiaj tutaj, we Wrześni, już na trwającej inwestycji, bo to potwierdzenie, że program realnie działa.”

Realizacja inwestycji rozpoczęła się w czwartym kwartale 2020 roku. Lokale do najmu zostaną przekazane w stanie wykończonym w standardzie podstawowym w pierwszym kwartale 2022 roku. Obecnie jeden z budynków osiągnął stan surowy otwarty, zaś pod drugi wylano fundamenty.
Inwestycja została zakupiona i realizowana jest we współpracy PFR Nieruchomości z podmiotem prywatnym - wielkopolską spółką Everest Development. Najem mieszkań objęty będzie dopłatami w ramach „Mieszkania na start” - rządowego programu dopłat do czynszu.

W uroczystości we Wrześni wzięli udział między innymi posłowie Zbigniew Dolata i Leszek Galemba, burmistrz Wrześni Tomasz Kałużny i przedstawiciel inwestora, dyrektor generalny Everest Development Sebastian Rozmiarek.

 

 

 

źródło/zdj:poznan.uw.gov.pl

 

Komentarze są wyłączone.