Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Wiceminister Janusz Kowalski w Koninie. Trwają rozmowy odnośnie budowy dworca PKP.

Do Konina przyjechał dziś Janusz Kowalski, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, który zadeklarował podjęcie przez zarząd PKP SA ostatecznej decyzji w sprawie budowy dworca.

Decyzja o budowie dworca ma zostać podjęta przez PKP jutro 15 wześnia. W tej sprawie przyjechał do Konina wiceminister Janusz Kowalski. Na rozmowy zaprosił go Robert Popkowski, radny sejmiku wielkopolskiego.
Wiceminister Kowalski nadzoruje dwie spółki, PKP SA, która odpowiada za budowę dworca i PKP PLK, która przeprowadziła
modernizację linii kolejowej, peronów i tunelu. Nadal nie ma konkretnej daty budowy dworca. Już kiedyś zarząd PKP obradował na ten temat, ale ostatecznie nie podjęto żadnej decyzji.

Wiceminister Janusz Kowalski: " Z uwagi na to, że było wiele znaków zapytania co szybkości tej inwestycji, jutro zarząd PKP SA
będzie podejmował decyzję dotyczącą realizacji tego projektu w przyspieszonej wersji. Dla mnie najważniejsze jest to, aby wieloletnią dyskusję na temat formuły realizacji tej inwestycji zamknąć jak najszybszymi decyzjami i, aby jak najszybciej dworzec PKP w Koninie został zrealizowany, również z tą funkcją handlową."

Radny Robert Popkowski wskazał na problem braku porozumienia ze strony miasta: "Już dosyć marszów LGBT, powinniśmy się
skupić na rozwoju miasta, na problemach, które się tu tworzą. Liczę na to, że prezydent miasta ze swoim otoczeniem zacznie z nami współpracować, radnymi wojewódzkimi czy miejskimi po to, żeby w Koninie działo się lepiej, żeby te inwestycje rozwijały.W Koninie mamy bardzo dużo rzeczy rozpoczętych, natomiast ich się nie kończy i miasto nie funkcjonuje."

Radny Jacek Kubiak dodał: " Konin ma to nieszczęście, że Zjednoczona Prawica nie ma miejscowego posła. To jest całe zło".
Natomiast zastępca prezydenta Konina Paweł Adamów ostro krytykuje spółkę odpowiedzialną za budowę dworca: "Wydaje się, że na dzisiaj miasto Konin jest jedyną stroną, która wykazuje jakąkolwiek aktywność. Natomiast główny inwestor, mimo że jest spółką
publiczną, a nie prywatną, zachowuje się w sposób nieodpowiedzialny. Jest to porażka i wstyd PKP."

Podczas konferencji prasowej nie padła deklaracja, kiedy ruszy budowa. Nie było wyjaśnień odnośnie nowego projektu dworca, który będzie mniej funkcjonalny od poprzedniej wersji.
Wiceminister Janusz Kowalski: "Moja obecność tutaj jest pewnego rodzaju zobowiązaniem tego, że jestem zainteresowany, aby jak najszybciej w sposób transparentny komunikować kolejne etapy porozumienia się w sprawie realizacji tej inwestycji". "Dzisiaj nie
patrzymy w przeszłość. Jesteśmy zainteresowani tym, żeby ta inwestycja jak najszybciej ruszyła."

Komentarze są wyłączone.