Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Wkrótce dożynki w Skulsku.

Starosta Koniński, Wójt Gminy Skulsk oraz Proboszcz Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Skulsku zapraszają do wspólnego świętowania z okazji zakończenia żniw.

Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne w Skulsku odbędą się 5 września. Ich gospodarzem będzie gmina Skulsk, a zaszczytną funkcję starostów pełnić będą Agnieszka Zwolska oraz Sławomir Królikowski.

Święto Plonów zainauguruje o godz.13.00. msza święta dziękczynna w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Skulsku. Część oficjalna uroczystości kontynuowana będzie na plaży nad jeziorem Skulska Wieś. Rozpocznie ją o godz. 14.30 wręczenie aktów nominacji do tytułu „Powiatowy Rolnik Roku”, a także ogłoszenie wyników  XIX edycji konkursu i wręczenie statuetek żniwiarza jego laureatom.  Na dożynkowej scenie zostaną też uhonorowani zwycięzcy konkursu „Na Najpiękniejszy Wieniec”.

Imprezę uświetnią występy zespołów muzycznych i ludowych, prezentujące tradycyjne dla polskiej wsi obrzędy i zwyczaje. Dla uczestników dożynek zagra też Gminna Orkiestra Dęta ze Skulska. Atrakcją tegorocznego święta plonów będzie, zaplanowany na godz. 19.00, koncert zespołu TOP-ONE. Imprezę zakończy zabawa taneczna z DJ’em.

Fundacja Ajak przeprowadzi w trakcie dożynek zbiórkę publiczną na rzecz rocznej Kai Stankiewicz, która po przeszczepieniu wątroby walczy o powrót do zdrowia.

Będzie także okazja, by zaszczepić się przeciw COVID-19 jednodawkowym preparatem  firmy Johnson & Johnson. Plenerowy punkt szczepień na plaży czynny będzie w godzinach od 14:00 do 18:00.

 

 

 

 

 

 

źródło:powiat.konin.pl

Komentarze są wyłączone.