Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele
Walter Lippmann

Wojewódzki Szpital Zespolony w Koninie otrzyma 2 kardiomonitory.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Koninie otrzyma 2 kardiomonitory.

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk podpisał decyzję o rozdziale kolejnej partii sprzętu do walki z COVID-19, które trafią do wielkopolskich szpitali. Szpital w Koninie otrzyma 2 kardiomonitory.

W sumie do wielkopolskich szpitali trafi 40 kardiomonitorów oraz 10 respiratorów, które zabezpieczą szpitalne oddziały z łóżkami
intensywnej opieki medycznej.

Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczyk:
" Przekazujemy kolejną partię sprzętu dla szpitali w Wielkopolsce. Dziś respiratory i kardiomonitory wyjechały do 11 placówek. Zgodnie z moimi wcześniejszymi deklaracjami, odpowiadamy na bieżące potrzeby szpitali, które zgłaszają nam swoje potrzeby i braki związane ze sprzętem lub środkami ochrony osobistej".

Wojewódzki Szpital Zespolony w Koninie, zgodnie z zapotrzebowaniem otrzyma 2 kardiomonitory.
Oprócz szpitala w Koninie, potrzebny sprzęt trafi do placówek medycznych w Ostrowie Wielkopolskim, Słupcy, Nowym Tomyślu, Obornikach, Szamotułach, Wrześni, Środzie Wielkopolskiej, Trzciance i Jarocinie.

Do tej pory z Agencji Rezerw Materiałowych oraz magazynów wojewody wielkopolskiego do 49 szpitali trafiły urządzenia do kompresji klatki piersiowej - 27 sztuk, respiratory - 63 sztuki, kardiomonitory - 99 sztuk, pulsometry - 69 sztuk, zamgławiacze - 12 sztuk.

 

 

 

źródło: poznan.uw.gov.pl

Komentarze są wyłączone.